Bedeker kultivovaného pitia - 12. časť

08. 12. 2016

V uplynulej časti nám Rastislav Šuták, špičkový profesionálny someliér spoločnosti Corner & Co., donedávna pôsobiaci v bratislavskom hoteli Kempinski, vysvetlil, aké sú zásady okolo podávania, uskladňovania a pitia červených vín. Tentoraz upriamime pozornosť na vína biele...

4fcd127d98a42cf3f8952df8151c5f9e-original
Venujme sa tentoraz bielym vínam. Čo sa týka kvality - sú lepšie suché, polosladké alebo sladké biele vína a prečo? Ako by sme mohli rozdeliť a na základe čoho biele vína...
- Každé kvalitné víno bez rozdielu farby sa vyrába z hrozna. Rast viniča ovplyvňuje viacero faktorov. Najzásadnejšími sú klimatické podmienky, pôda a ľudský vplyv. Ak tieto tri faktory súvisia s tradíciou, prejavom ročníka, oblasti a apelácie môžu byť kvalitné aj červené sladšie a sladké.
1977-original
Ak však vplyv ľudskej činnosti na charakter vína nerešpektuje tieto faktory, zostanú sladšie vína len chutné, ale nie kvalitné. Biele vína to majú z hľadiska zvyškového cukru jednoduchšie ako červené, pretože sa vyrábajú odlišným spôsobom. Pri niektorých im vyššia sladkosť dokonca prospieva.
array-options-grape-and-original
Sú však odrody a regióny, kde zvyškový cukor nemá čo hľadať. Napr. Sauvignon – Loira a Nový Zéland, Chardonnay – Burgundsko a Kalifornia, Veltlínske zelené – Dolné Rakúsko, Sémillon – Hunter Valley, Chasselas – Valais. Naopak Riesling, Tramín červený, Devín, Pálava, Muškát žltý sú odrody, ktoré si rozumejú aj v sladkom štýle. Zjednodušene povedané – jednoznačná odpoveď neexistuje, až do momentu, keď si určite ku grilovanému pstruhovi neotvoríme ľadové alebo slamové víno...
artsfon_com-70294-original
Ktoré krajiny, regióny a značky sú najznámejšími výrobcami najkvalitnejších bielych vín?
- Najznámejšími sú Nový Zéland – Sauvignon a Taliansko – Pinot Grigio. Zaujímavé biele vína pochádzajú z týchto krajín: Francúzsko - Alsasko, Burgundsko, Rhôna, Bordeaux.  Nemecko – Mosel, Rheingau, Nahe. Rakúsko – Dolné Rakúsko. Maďarsko – Tokaj, Somló. Slovinsko – Brda. Grécko – Santorini. Švajčiarsko – Valais, Vaud. Taliansko – Friuli Venezia, Alto Adige, Valle d´Aosta, Marche, Kampánia, Sardínia. Španielsko – Rueda, Galícia, Katalánsko. Portugalsko – Minho, Bairrada. USA – Kalifornia. Kanada – Ontario, Britská Kolumbia. Čile – Costa. Argentína – Salta, Patagónia. Južná Afrika – Paarl, Stellenbosch, Swartland. Austrália – Margaret River, Viktória, Hunter Valley. Nový Zéland – Nelson, Otago, Marlborough.
depositphotos_9234374_l-1240x826-1240x698-original
Ktoré značky, lokality zahraničných bielych vín sú jedinečné a čím?
- Bielym odrodám sa darí aj tam, kde modrým, avšak kráľom bielych odrôd je Rizling, ktorému prospieva okrajové pásmo severnej a južnej pologule. Výborne reflektuje ročník a oblasť pestovania.
2072-original
Má skvelý potenciál na vyzrievanie, ako aj v gastronómii. Je nadčasový a nepodlieha móde tak ako iné odrody. Najlepšie rizlingy sa pestujú v Nemecku – Mosel a Rheingau, vo Francúzsku – Alsasko, v Rakúsku – Dolné Rakúsko, v Kanade – Ontario, USA – Columbia Valley a Finger Lakes, Austrálii – Clare a Eden Valley, na Novom Zélande – Nelson, Otago.
artsfon_com-62084-original
(pokračovanie nabudúce)

Text: Peter Škorňa
Foto: Bohumil Šálek, INT

Komentáre: