Cestujte k svojej obľúbenej farbe

19. 04. 2014

Čo tak vybrať si najbližšiu dovolenku novým spôsobom? Napríklad tak, že sa rozhodnete dovolenkovať podľa svojej obľúbenej farby? Naša úžasná planéta ponúka každému, čo mu vyhovuje: sýtozelené lúky Írska, Provensálsko rozkvitnuté nekonečnými fialovými poľami levandule, žiarivý tyrkys Indického oceánu. Čo je ako stvorené pre vás?

Farby bezprostredne ovplyvňujú našu náladu a pocity. Slnečná žltá povzbudzuje, vášnivá červená je farbou vitality a aktívnosti. Obľúbenou farbou sa môžete dokonca inšpirovať aj pri výbere dovolenky a stráviť najkrajšie dni roka uprostred prírody vo vlastnom obľúbenom spektre  farieb.

1-jejuri-festiwalindia-original

Zlatožltá India

Indiu označujú za krajinu tisícich farieb. Na more kurkumovej žltej sa premení každoročne pútnické mesto Jejuri v Maharastre. Počas festivalu miestni na počesť boha Khandoba ponúkajú a rozsýpajú túto charakteristicky sfarbenú koreninu a mesto sa sfarbí dozlatista.


2-provensalsko-original

Fialové Provensálsko

Medzi júnom a augustom sa Provensálsko rozžiari odtieňmi fialovej. Dôvodom je levanduľa, liečivá ale aj v kozmetickom priemysle hojne využívaná bylina, ktorú vo veľkom pestujú tunajší farmári. Nádherné fialové polia by ste našli aj so zatvorenými očami, pretože voňajú doďaleka a lákajú nielen dovolenkárov, ale aj včely a motýle.

3-maledivy-original

Tyrkysové Maledivy

Tyrkysová, farba úľavy, viery a pravdy...Ak bytostne túžite práve po nej, nájdete ju v pozemskom raji – súostroví Maledivy, Seychely alebo v  aj v Karibiku.  Pri pohľade na číru, všetkými odtieňmi tyrkysovej hrajúcu morskú hladinu sa okamžite dostaví pocit pokoja a harmónie.

4-ayers-rock-original

Hnedočervená Austrália

Červenohnedý  je piesok v okolí  známeho monolitu Ayers Rock v centrálnej Austrálii po celý rok. Pri západe slnka sa rozžiari impozantnou ohnivočervenou aj posvätná skala, ktorá je tisícročia modlou a majetkom Aborigénov. Najväčší monolit sveta leží v národnom parku Uluru.

5-ireland-original

Zelené Írsko

Putovanie po šťavnatých zelených lúkach Írska pôsobí ako balzam na dušu.  Podľa povesti jestvuje v nádhernej írskej prírode až štyridsať odtieňov zelenej farby, ktorá je neustále svieža najmä vďaka častým dažďom a miernym zimným mesiacom.

6-santorini-original

Modrý Santorini

Snehobiele budovy s modrými kupolami, sýtobelasé more...O ostrove Santorini  sa nie nadarmo hovorí, že je to najromantickejšie miesto Grécka. Zrodenie tohto raja sa však začalo peklom: ostrov, ktorý je považovaný za stratenú bájnu Atlantídu, je v dnešnej podobe totiž tým, čo ostalo zo starovekého ostrova  Théra po výbuchu sopky okolo r.1500 p.n.l.

7-antarktida-original

Biela Arktída

Ako dlho ešte bude Arktída, domov ľadových medveďov okolo severného pólu žiariť neporušenou belobou? Podľa najnovších správ klimatológov dosahuje roztápanie ľadu v dôsledku klimatických zmien dramatické hodnoty.  Klimatické modely ukázali, že Arktída by sa mohla ocitnúť v lete bez existenčne dôležitej ľadovej pokrývky už v roku 2050!

Zdroj: www.travelbook.de
Foto: www.astromohan.com, www.belvilla-ferienhaus-ideen.de, www.emiratesholidyas.ae, www.vacationadvice101.com, www.verdelifestyles.com, www.reddit.com, www.wildexplorer.org

Komentáre: