Dômyselná modernizácia

30. 09. 2016

Vstup modelového radu CLA na trh doslova vyrazil dych a zaútočil na všetky zmysly viacerým priaznivcom striebornej hviezdy.

press_1608_gallery_11402-original
Najnovšou modernizáciou modelov CLA a CLA Shooting Brake tvorcovia prémiovej značky dokazujú, že „nezaspali na vavrínoch“, ale naopak, posúvajú daný modelový rad o ďalší level vyššie. Pre obidva modely boli už pri uvedení na trh charakteristickou črtou ich športové proporcie a silná dynamická reč dizajnu, zvýraznená zmyselne tvarovanými plochami.
press_1608_gallery_11406-original
Najnovšia modernizácia „vybrúsila“ športovo-expresívny dizajn oboch modelov novými nárazníkmi s ozdobnou lištou striebornej, čiernej alebo chrómovej farby, sériovou diamantovou maskou chladiča v čiernej farbe a novými diskami z ľahkej zliatiny. Dizajnová precíznosť sa prejavila aj tým, že na zadnom nárazníku môže byť na želanie nová koncovka výfuku s integrovanou ozdobnou lištou  chrómovej prípadne čiernej farby medzi koncovkami.
Samotné koncovky výfuku boli integrované do nárazníka, vďaka čomu na jednej strane vozidlo pôsobí širšie, na druhej strane zabezpečuje mimoriadne hodnotný dojem z rovnomerných a úzkych medzier.

Prepracovaný interiér

Interiéru dominujú nové poťahy sedadiel, ozdobné prvky a pochrómované ovládacie prvky. Vizuálne zaujímavejší je aj výrazne štíhlejší, samostatný mediálny displej s novým krycím sklom, dostupný na želanie pre Audio 20 USB a Audio 20 CD.
press_1608_gallery_11396-original
Impozantne pôsobia aj nové ozdobné prvky so vzhľadom plachiet, čierne matné jaseňové drevo (v kombinácii s balíkom Exklusiv), mikrovlákno DINAMICA a priečne brúsený hliník. Majstrovstvo tvorcov sa prejavilo aj v takom detaile, akým je prepracovanosť poťahov sedadiel, v rámci ktorej je úplnou novinkou kožené čalúnenie v saharskej béžovej/čiernej farbe v balíku Exklusiv, ako aj kombinácia imitácie kože ARTICO/látky Maringá krištáľovo sivej alebo čiernej farby v línii výbavy Urban.
press_1608_gallery_11416-original
Pri modeli CLA Shooting Brake sa k tomu pridáva aj jedinečná koncepcia v tejto triede: kým v detailoch mu bezrámové okná prepožičiavajú charakter kupé, súčasne ponúka aj variabilitu a úžitkovú hodnotu vozidla kombi.

Zvýšená bezpečnosť

O lepšiu bezpečnosť a zároveň aj komfort sa dokážu v rámci dodatočnej výbavy na želanie klienta postarať aj vysokovýkonné svetlomety s LED, ktorých farebné spektrum sa viac približuje dennému svetlu, než je to pri xenónových svetlometoch. V kombinácii so zvláštnou výbavou vysokovýkonné svetlomety s LED sa používajú na zadné svietidlá s riadenou úrovňou. V tme dokážu znížiť oslňujúci účinok pre vozidlá idúce vzadu.
press_1608_gallery_11412-original
Viacúrovňová funkcia reguluje svetlosť brzdových svetiel a ukazovateľov smeru jazdy v troch stupňoch (deň/jazda v noci/státie v noci). Vďaka nej možno otvárať (CLA a CLA Shooting Brake) aj zatvárať (CLA Shooting Brake) bez použitia rúk a bez námahy. Stačí pohyb nohou v oblasti zadného nárazníka. Funkcia HANDS-FREE ACCESS je dostupná ako súčasť komfortného balíka KEYLESS-GO. Samozrejmosťou je množstvo bezpečnostných asistenčných systémov najnovšej generácie, ako napr. ASISTENT PREVENCIE KOLÍZIE PLUS, či možnosť výberu jazdného programu DYNAMIC SELECT.
press_1608_gallery_11393-original

Špičková efektivita

Konštruktérom v Stuttgarte sa podarilo pri modeli CLA 180 d Blue EFFICIENCY Edition s výkonom 80 kW (109 k) znížiť spotrebu len na 3,5/3,6 l/100 km, pričom vyprodukuje emisie CO2 len 89/94 g/km! Nová „štvorkolka“ v podaní CLA 220 4MATIC dosahuje výkon 135 kW (184 k), pričom jej zážihový štvorvalec je sériovo prepojený s prevodovkou 7G-DCT.
press_1608_gallery_11392-original
Úplnou novinkou v motorovej palete CLA Shooting Brake je CLA 180 Blue EFFICIENCY Edition so štvorvalcovým zážihovým motorom s objemom 1 595 cm3, výkonom 90 kW (122 k) a so spotrebou 5,5 l/100 km.

„Čerešnička na torte“

Podobne, ako je to aj pri iných modeloch, má aj CLA svoje výnimočné prevedenie - v podobe dvoch modelov Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC a CLA 45 4MATIC Shooting Brake. Oba predstavujú výnimočné motoristické zhmotnenie  fascinujúceho športového zážitku z jazdy, extravagantného dizajnu a najvyššej individuality. Modernizácia jazdnej dynamiky a stability sa automaticky prejavila pri ich lepšej aerodynamike a znížení hodnoty cw.
press_1608_gallery_11407-original
Viditeľným novým prvkom sú v ich zadnej časti dizajn vložky difúzora so štvoricou vertikálnych plutvičiek. Na želanie je klientom dodávaný aerodynamický balík AMG, obsahujúci väčší predný rozdeľovač prúdenia, doplnkové krídelká, čiernu odtrhovú hranu AMG na zadnej časti, ako aj bočné odtrhové hrany na zadných optických vývodoch vzduchu.
press_1608_gallery_11408-original
K dispozícii pri oboch modeloch je aj nový voliteľný balík prístrojovej dosky AMG DINAMICA s ozdobným prvkom DINAMICA a so športovým volantom DINAMICA. Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC kupé a Shooting Brake dosahujú maximálny výkon 280 kW (381 k), rýchlosť 100 km/h už po 4,2/4,3 sekundy a spotrebu paliva 6,9 litra na 100 km, vďaka čomu patria nielen k najvýkonnejším, ale aj najefektívnejším vozidlám vo svojom segmente.
press_1608_gallery_11410-original
press_1608_gallery_11409-original
Foto: Daimler AG

Tagy:

Auto

Komentáre: