EQ – inteligentná elektromobilita

27. 12. 2016

Na autosalóne v Paríži uzrela svetlo sveta nová značka produktov, služieb, technológií a inovácií Mercedes-Benz pre elektromobilitu EQ.

Nie náhodou - „elektrická inteligencia“, odvodená od hodnôt značky Mercedes-Benz „emócia a inteligencia“, totiž obsahuje všetky podstatné aspekty elektro-mobility, čím presahuje rámec samotného vozidla. Spektrum produktov EQ zahŕňa tak elektromobily, ako aj nástenné nabíjacie boxy a služby nabíjania, či domáci akumulátor energie.
press_1659_gallery_11876-original

Koncept EQ

Predzvesťou novej značky je štúdia „Koncept EQ“, poukazujúca na fakt, že atraktívne a výkonné elektromobily budú čoskoro charakteristickou súčasťou cestných komunikácií. Koncept so vzhľadom športového kupé kategórie SUV sa tak stáva prvým zástupcom celkom novej generácie vozidiel s elektrickým pohonom čerpajúcim energiu z akumulátora. Ako uviedol prof. Dr. Thomas Weber, člen predstavenstva zodpovedný za koncernový výskum a vývoj divízie Mercedes-Benz Cars: „Nová generácia elektromobilov bude založená na architektúre, ktorá bola osobitne vyvinutá pre elektromobily s akumulátorom. Táto architektúra sa v každom ohľade dá stupňovito rozšíriť a použiť nad rámec modelov. Je vhodná nielen pre všetky modelové rady, ale aj pre deriváty ako vozidlá kategórie SUV, sedany a kupé. Rázvor a rozchod kolies sú variabilné. Modely značky EQ zhmotnia podstatu modernej elektromobility. Stanú sa spojením atraktívneho dizajnu, výnimočného pôžitku z jazdy, vysokej praktickosti pri každodennom používaní a maximálnej bezpečnosti.
press_1659_gallery_11878-original

Investícia do budúcnosti

Ešte v tomto desaťročí sa spustí výroba prvého sériového modelu EQ v segmente vozidiel kategórie SUV, po čom bude nasledovať modelová ofenzíva, v rámci ktorej sa elektrifikovanými modelmi postupne doplní portfólio zvyšných produktov divízie Mercedes-Benz Cars. Aj preto, že budúcnosť patrí elektrickému pohonu, investuje výrobca striebornej hviezdy výrazné finančné prostriedky do flotily elektromobilov s akumulátorom, ako aj do technológie akumulátorov. Do sveta budúcnosti, v ktorom sa stelesnenie podstaty modernej a inteligentnej elektromobility stane know-how Mercedes-Benz a značka EQ…
press_1659_gallery_11879-original
Foto: Daimler AG

Komentáre: