Inteligentná posteľ – prezradí, či chrápete

24. 02. 2014

Máte inteligentný telefón, televízor aj auto, ale chýba vám inteligentná posteľ? V takom prípade si zaobstarajte senzor, ktorý bude počas spánku monitorovať vaše zdravie – a potvrdí alebo vyvráti tvrdenia vášho partnera, že chrápete.

Ultratenký senzor Beddit sa jednoducho položí na posteľ pod prestieradlo a zapojí do USB zásuvky s nízkym napätím. A zatiaľ čo spíte, monitoruje nielen vašu tepovú frekvenciu, dýchanie a pohyby, ale  aj svetlo a hluk v spálni. Takto jednoducho si z postele urobíte inteligentnú posteľ.
foto2-white-sensor-on-bed-original
Ultratenký senzor stačí poloziť na matrac postele a zapojiť do USB zásuvky. Prístroj potom analyzuje váš spánok a pohyby vrátane srdcového rytmu, dýchania a chrápania.

Beddit okrem iného prezradí aj to, ako veľmi a dlho chrápete. Získané údaje zhromažďuje a zasiela rovno do aplikácie v smartfóne, ktorá analyzuje kvalitu vášho spánku a poradí, ako ju zlepšiť. Cena zaujímavého prístroja, ktorý zatiaľ v malom ponúka fínsky výrobca na stránkach Indiegogo, je 99 dolárov za kus alebo 189 USD pre manželské postele.
foto3-original
Údaje potom pošle cez Bluetooth do špeciálnej aplikácie. Tá je navrhnutá ako spánkový tréner a ponúka svojmu užívateľovi tipy na zlepšenie spánku.

Profesionálna verzia podobného výrobku, ktorý už takmer dva roky používajú lekári, je podstatne vyššia. Beddit využíva poznatky takzvanej balistokardiografie, čo je metóda na meranie vibrácií a otrasov tela spôsobených činnosťou srdca a prúdením krvi v cievach.
foto-1-original
Pokojný spánok, pre mnohých len sen. Nový prístroj môže byť použitý aj ako nástroj na zvládanie stresu, športovci ho môžu využiť ako nástroj na meranie výkonnosti.

Text:  Dailymail.com
Foto: Mirror.co.uk, beddit.com, thefemalegene.com

Komentáre: