Nenápadne elegantný

11. 06. 2014

Misfit Shine je malé inteligentné zariadenie, ktoré budete chcieť nosiť a nápadne nenápadným pohľadom upozorňovať, že ste jeho majiteľ.

estar-misfit-shine-8-original
Na stránkach eStar.sk sme sa už viackrát venovali zaujímavým novinkám zo sveta "nositeľnej elektroniky", do ktorej patria napríklad inteligentné hodinky, náramky alebo iné zariadenia pripínateľné na šaty. Hybridom medzi spomenutým je Misfit Shine, krásne elegantný a funkčný activity monitor.
estar-misfit-shine-10-original
S veľmi rozsiahlym konceptom toho, ako by mala vyzerať nositeľná elektronika, prišili dizajnéri a grafici Denis Olenik, Den Brooks a skupina Pearl Studios. Ich spoločný projekt neostal nepovšimnutý a v týchto dňoch valcuje stránky rôznych dizajnových i odborných blogov. Dôvod je veľmi jednoduchý - tvorcovia vdýchli elektronike nový život, nepopierateľnú eleganciu a nenechali sa zlákať čarom inteligencie moderných smart zariadení.
estar-misfit-shine-1-original
Misfit Shine je malý elegantný, obojstranne vypuklý disk s dvanástimi jemnými svetlami na prednej strane a gumovou výplňou uprostred kovovými polovicami disku. Dvanásť do kruhu usporiadaných svetiel informuje o čase s presnosťou na 5-sekundové intervaly a o aktuálnom stave nastaveného cieľa, napríklad o počte ubehnutých kilometrov.
estar-misfit-shine-2-original
Krásny tvar tohto zariadenia a minimálne množstvo rušivých prvkov ho predurčuje na to, aby bol nosený buď ako súčasť koženého náramku s kovovou platformou, kedy vyzerá ako veľmi moderné hodinky, prípadne ako sponu na saku alebo košeli. Práve druhý variant sa nám zdá sympatickejší, keďže by sme na ľavej ruke radšej videli kvalitné hodinky klasického charakteru.
estar-misfit-shine-13-original
Funkcie zariadenia Misfit Shine sú nastaviteľné prostredníctvom smartfónu s na to určenou aplikáciou. Samotné zariadenie totiž neponúka prakticky žiadnu možnosť ovládania alebo nastavovania. Práve v takejto aplikácii si môžete nastaviť čas na zariadení, určené športové ciele alebo iné funkcie notifikácií z mobilného telefónu

Foto: Misfit

Tagy:

Technika

Komentáre: