Okúpte sa v nekonečne...

14. 02. 2014

Zdá sa, akoby splývali s nekonečnou diaľavou mora. V tých najluxusnejších hoteloch sveta nájdete takzvané „infinity pools“, čiže nekonečné bazény, ktoré patria medzi najnákladnejšie. Vytvárajú zvláštny vizuálny efekt, pri ktorom sa vám zdá, že ich hladina sa rozlieva do horizontu a mizne v nekonečne. Ak teda v týchto dňoch plánujete dovolenku, možno vás inšpiruje pohľad na niektorý z najkrajších nekonečných bazénov v Európe.

1-hotel-costa-dei-fiori-sardinia-original
Hotel Costa dei Fiori na Sardínii je domovom jedného z najkrajších nekonečných bazénov  nielen Talianska, ale celej Európy. Jeden z troch hotelových bazénov poskytuje nerušený výhľad na Stredozemné more. A len pár krokov od hotela sa rozprestiera Chia Beach, jedna z najkrajších pláží sveta s bielučkým pieskom a tyrkysovou vodou.
2-santorini-grace-infinityswimmingpools-co-uk-original
Modrá a biela... typické farby Grécka vítajú návštevníkov  sopečného ostrova Santorini na každom kroku.  Z  nekonečného bazéna hotela Boutique Grace splynú do dych vyrážajúcej kulisy. Hotel ležiaci na severozápade ostrova bol v roku 2012 ocenený ako najlepšie umiestnený v Európe a poskytuje z pokoja a súkromia najdokonalejší pohľad na grécke Egejské more.
3-purobeach-montenegrotravel-original
Pobrežie Čiernej Hory sa s veľkou pravdepodobnosťou už čoskoro stane najluxusnejším na Jadrane. Vďaka zahraničným investíciám sa už dnes môže pýšiť jedným z najúžasnejších nekonečných bazénov Európy. Neďaleko mesta Tivat vyrástol luxusný plážový klub Purobeach s impozantným bazénom s reštauráciou a barom, ktorý večer poskytuje jedinečný pohľad na západ slnka.
4-hotel-caruso-original
Uhniezdený na vrchole útesu nad panenským pobrežím Amalfi  leží jedinečný hotel Caruso. Tradičná talianska kultúra stelesnená palácom z 11. storočia sa tu spája s luxusom a moderným štýlom predstavovaným nekonečným bazénom, ku ktorému vedie chodníček lemovaný ružami. Okraj bazéna tak dokonale splýva so Stredozemným morom, že ťažko určiť, kde sa stretávajú bazén, more a nebo.
5-crans-montana-houseandhotel-original
Veľkolepú horskú panorámu môžu obdivovať hostia horského hotela LeCrans Hotel & Spa v švajčiarskych Alpách. Novootvorený päťhviezdičkový hotel obklopený lesmi a horami je útočiskom pokoja a luxusu a nechýba tu ani nekonečný bazén s vyhrievanou vodou a vírivkou.
6-bill-coo-suites-boardingpassgr-original
Romantickejšie to už hádam ani nejde: osvetlený bazén hotela Bill & Coo Suites & Lounge na gréckom ostrove Mykonos ponúka dych vyrážajúci pohľad na morskú zátoku.  Oproti hotelu leží posvätný ostrov Délos, kde sa podľa gréckej mytológie narodil Apolón, boh svetla a slnka, lekárstva, umenia, neomylný strelec a veštec.
7-lava-pools-madeira-original
Trocha iné nekonečné bazény nájdeme na portugalskom ostrove Madeira. Návštevníkov do chránenej prírodnej oblasti Porto Moniz láka jedna z najväčších atrakcii ostrova – prírodné bazény obkolesené lávovými kameňmi. V čase prílivu je hladina oceána taká vysoká, že vlny neraz vyšplechnú až do prírodného bazéna, čo je zároveň jedinečný, ale aj nebezpečný zážitok.


Zdroj: Travelbook.de
Foto: www.infinityswimmingpools.co.uk, www.montenegro-travel.org, www.boardingpassgreece.com, www.luxuryhotelsgallery.com

Komentáre: