Placebo koncertovalo s Mercedesom

12. 07. 2012

Svetoznáma rocková skupina Placebo sa spojila s Mercedesom, aby v unikátnom štýle oslávili príchod vozidla Mercedes-Benz novej triedy A. Vzniklo tak podujatie A ROCK, séria piatich exkluzívnych koncertov legendárnych Placebo spojená s predstavením mladého nekonvenčného Mercedesu.

Na podujatia A ROCK sa vstupenky nepredávali, dali sa iba vyhrať. Koncerty A ROCK sa uskutočnili v Paríži, Ríme, Hamburgu, Zürichu a Madride.

Boli sme pri tom

Po úvodnom koncerte v Paríži nasledoval koncom júna A ROCK v Ríme. Slovenský Mercedes-Benz zorganizoval súťaž, o ktorú bol nielen enormne veľký záujem, ale vďaka ktorej traja vyžrebovaní šťastlivci, spolu so zástupcami partnerských internetových magazínov www.shiz.skwww.refresher.sk, získali nielen vstup na rímsky koncert Placebo, ale aj letenky, ubytovanie a prehliadku hlavného talianskeho mesta pre dve osoby. Jednoducho - all inclusive zážitok so všetkým, čo k tomu patrí. Do súťaže sa prihlásili stovky záujemcov, len traja mohli vyhrať.

Áčko patrí mladým!

Hneď po vstupe do open air foyer očaril všetkých nový Mercedes-Benz svojimi nekonvenčnými a dravými tvarmi. Všetci síce už predtým vedeli, že nová trieda A je určená pre mladých a progresívnych ľudí, avšak až po priamom kontakte s ňou zistili, že o tom nemožno ani v najmenšom pochybovať. Zážitok bol umocnený aj svetelnou dizajnovou inštaláciou Áčka v koncertnej sále, umocňujúcou jeho dynamickosť a športové tvary.

Pivo a chuťovky

Keď sa spoja dve zvučné mená kvôli vynikajúcej veci, je jasné, že bude o všetkých dobre postarané. A ROCK bol plný výborného občerstvenia v podobe chuťoviek, ktoré pomedzi dav roznášali desiatky ľudí. Miestami to vyzeralo, že čašníci medzi sebou súťažia o čo najviac rozdaného jedla. Kým nám Luigi a Giuseppe zľava núkali lahodné miniburgery, sprava nás Maria s Francescou úsmevom prehovárali na čerstvé ryby či záhadne vyzerajúci krém.

Prehovárať nebolo treba, po niekoľkohodinovej túre pomedzi slnkom rozpálené rímske pamätihodnosti sme sa nechali odovzdane rozmaznávať. A to najlepšie? Studené pivo, ktoré nás v hojnom objeme čakalo pri mnohých baroch v koncertnej sále. Po horúcom dni s nachodenými kilometrami pôsobilo euforicky.

Dokonalá rocková šou

Pred desiatou večer sa asi osemstočlenný dav začal nápadne presúvať čoraz bližšie k pódiu, na ktorom dovtedy prebiehala dramatická videoprojekcia na obrovskom plátne. Zakrývala všetko, čo účastníci ešte nemali vidieť. Z priestoru sa zrazu vytratili desiatky čašníkov, okolo vystavených Mercedesov vzniklo vzduchové vákuum bez jedinej nohy. Ozýva sa gitara, bicie, spev – obrovská plachta padá na zem a všetko sa o sekundu mení na nezabudnuteľnú rockovú párty. Placebo odštartovalo svoj koncert A ROCK!

Frontman Brian Molko, gitarista Stefan Olsdal a bubeník Steve Forrest ukázali, že netvoria iba svetoznáme songy. Ich synonymami aj na živom predstavení sú kreativita, vášeň, dynamika a nezabudnuteľný štýl. Rocková párty trvala až do polnoci, odzneli hity ako Every You Every Me, Bitter End, Meds či obľúbený novší song Battle For The Sun, od ktorého vzniku uplynuli presne tri roky práve v deň rímskeho koncertu.

Pozitívna koncertná nálada pretrvala aj po odchode kapely z pódia. Dôkazom je bubeník Steve Forrest, ktorý sa nechal uniesť natoľko, že bol dobrovoľne ochotný vyše pol hodiny rozdávať autogramy a fotografovať sa s nadšenými ľuďmi naokolo.

Spojenie kapely s minulosťou a Mercedesu s budúcnosťou nám viackrát počas koncertu spôsobilo zimomriavky. Ťažko uveriť, že celý zážitok od odchodu na viedenské letisko Schwechat až po návrat do Bratislavy trval iba niečo vyše tridsať hodín. Ťažko uveriť, že podobný zážitok možno už nikdy nezažijeme...

Zdroj fotografií: archív, highsnobiety.com

Placebo A ROCKPrví fanúšikovia čakali na mieste konania niekoľko hodín pred začiatkom koncertu.

Placebo A ROCKUž na prvý pohľad bolo jasné, kto sa o tento  zážitok postaral.

Placebo A ROCKTrieda A bola najkrajším kusom “nábytku” aj vo vnútri koncertnej sály.

Placebo A ROCKNa koncerty A ROCK mohlo vstúpiť iba niekoľko stoviek ľudí. Nešlo teda o desaťtisícové davy, na aké je skupina Placebo bežne zvyknutá.

Placebo A ROCKBrian Molko ukázal, že je stále v najlepšej forme.

Placebo A ROCKGitarista Stefan Olsdal a jeho gitara – ťažko povedať, kto z dvojice bol lepší.

Placebo A ROCKBubeník Steve Forrest po koncerte dobrovoľne rozdával autogramy a svoju maličkosť na fotografiách s fanúšikmi.

Placebo A ROCKDav vynikajúco reagoval na každý song – aj to je pridanou hodnotou pocitu výnimočnosti, ktorý nepochybne motivoval každého návštevníka.

Tagy:

trieda A, hudba

Komentáre: