Pozor na plastové nádoby na potraviny!

30. 12. 2014

Alzheimerova choroba, schizofrénia, zníženie plodnosti...Takéto strašné následky môžu mať neškodne vyzerajúce plastové nádobky. Skôr, ako teda do nich opäť vložíte potraviny, dôkladne sa prizrite, či je nádobka vôbec vhodná na tento účel.

Väčšina z nás ich používa každý deň. Šikovné plastové nádoby sú veľmi populárne, dávame do nich suroviny aj hotové jedlá, balíme do nich deťom desiate, ohrievame jedlá v mikrovlnkách. V obchodoch ich je nesmierne množstvo veľkostí a kvality – ale žiaľ, nie všetky sú bezpečné.  Mnohé z nich môžu vylučovať toxíny, škodlivé pre ľudské zdravie. Čo si treba všímať už počas kupovania nádobiek na uchovávanie potravín, aby sa v nich nenachádzali nebezpečné chemické zlúčeniny?  Dôkladne si čítať údaje na identifikačnom štítku tovaru a vyhýbať sa takým, ktoré nemajú žiadne označenie.
nr-4120-original

Plastové identifikátory, ktoré môžete nájsť na nádobkách:

01 PET

Tieto nádobky nepoužívajte viacnásobne. PET je skratka pre polyetyléntereftalát. Uvoľňuje sa z neho chemická látka oxid antimonitý, ktorý bol mnohokrát spomenutý ako toxín spôsobujúci závažné zdravotné komplikácie.

02 HDPE

Jedna z bezpečnejších nádobiek, smelo ju používajte. HDPE znamená polyetylén s vysokou hustotou, je to najbezpečnejší plast k dispozícii, pretože je veľmi nereaktívny.

03 PVC

Vylučuje nebezpečné toxíny. Radšej sa im vyhýbajte a rozhodne v nich neohrievajte potravu. Jedovaté chemikálie sa uvoľňujú v priebehu celého životného cyklu PVC, vrátane ortuti, dioxínov a ftalátov.

04 PE-LD

Polyetylén nízkej hustoty, pomerne bezpečný výrobok, ale vhodnejšie je siahnuť po tých s označením číslami 2 a 5

05 PP

Veľmi bezpečný výrobok (polypropylén), používajte ho bez obáv o zdravie

06 PS

Chemická zlúčenina v týchto výrobkoch (polystyrén) vylučuje toxíny

07

Znamená ostatné druhy plastu, nikdy by sme ho nemali používať opakovane
 
Zdroj: kobieta.fakt.pl
Foto: alittleumbrella.com, searchpp.com

Tagy:

Komentáre: