Prémiový prírastok 3 časť.

03. 03. 2016

V druhej časti sme predstavili nielen motorizáciu ale aj technicky výnimočné asistenčné systémy. V nasledujúcej - poslednej časti - pokračujeme v informáciách o bezpečnosti a technickej komunikačnej výbave,ako aj AMG verzii kabrioletu Mercedes-Benz, postavenom na základe Triedy C ďalej...

Bezpečnosť

Maximálnu ochranu v prípade kolízie umožňuje posádke aj komplexné vybavenie airbagmi, ako sú adaptívne predné airbagy pre vodiča a spolujazdca, airbag na ochranu kolien na strane vodiča, airbagy na ochranu panvy a hrudníka pre vodiča a spolujazdca a okenný airbag, zabudovaný do hornej hrany obloženia predných dverí. Bezpečnosť zároveň zvyšuje aj špecifický systém ochrany pri prevrátení.
16c47_14-original

Informácie a zábava

Vďaka technológii Frontbass v kombinácii s ozvučovacím systémom Burmester® dodávaným na želanie sa budete cítiť aj počas jazdy s otvorenou strechou ako v koncertnej sále. Navigačný systém ponúka aj animovaný kompas a prezentáciu Drive Show s informáciami pre cestujúcich - podobne ako je to v lietadle. Pomocou mobilu s podporou Bluetooth® a so zapnutými mobilnými dátami dokáže už audiosystém Audio 20 využívať internet. K dispozícii je ako alternatíva aj COMAND Online s väčším displejom, s príjmom digitálnej televízie a rozhlasu či s ovládacím systémom LINGUATRONIC.
15c1443_43-original

Prepojenie s vozidlom

Nový kabriolet Triedy C má pomocou Mercedes me connect k dispozícii komplexný balík bezplatných služieb, ako aj služieb Online na diaľku ako napr. automatické núdzové volanie, nehodový manažment, poruchová služba a systém služieb zákazníkom, odvšadiaľ prístup k informáciám o vozidle (zistenie stavu okien a dverí, stavu kilometrov, tlaku v pneumatikách a ďalšie diagnostické údaje), či lokalizácia vozidla a odomknutie a zamknutie dverí na diaľku.
16c47_20-original

AMG verzia

Na rozdiel od bežnej verzie kabrioletu obsahuje kabriolet Mercedes-AMG C 43 4MATIC nielen osobitý dizajn, ale aj ďalšie prvky, zvýrazňujúce jeho športový charakter. Tými sú sploštený multifunkčný športový volant v čiernej koži s červenými kontrastnými ozdobnými švami, špeciálne nárazníky a prahy, diamantová mriežka chladiča s pochrómovanými kolíkmi, 18-palcové disky AMG z ľahkej zliatiny, trinásť variantov čalúnenia, štyri farby sklápacej strechy, dvanásť vonkajších lakov, či kožou potiahnutá prístrojová doska. K ďalším „čerešničkám“ patria aj strop sklápacej strechy dodávaný v čiernej, porcelánovej alebo krištáľovo sivej farbe, ozdobné prvky v športovom hliníku, uhlíkovom vlákne alebo sklenenom vlákne či autentické druhy dreva - s otvorenými pórmi v hnedých a v čiernych odtieňoch.
16c104_009-original
16c104_032-original
Foto: Daimler AG

Tagy:

Auto

Komentáre: