Slovenské festivaly 2015

06. 02. 2015

Za pár mesiacov tu máme leto, s tým prichádza slnko a tiež mnoho outdoorových aktivít. Čas, ako stvorený na festivaly. Na Slovensku máme každoročne rôzne druhy festivalov s bohatým výberom medzi žánrami a interpretami pre všetky vekové kategórie.

festivaly-0-original

Pohoda

Naznámejší a najobľúbenejší festival, ktorí si pochvaľujú všetci návštevníci, vyniká nie len svojou pohodovou atmosférou ale aj kvalitným výberon interpretov. Nájdu sa tam slovenské aj zahraničné kapely pre kohokoľvek- od milovníkov hudby po mladých, ktorí sa prišli vyblázniť. Ako každý rok, koná sa v Trenčíne na opustenom letisku od 9. do 11. Júla 2015.
festivaly1-original

Hip Hop Žije

Prvý slovenský festival organizovaný Máriom Biharym, zameraný na fanúšikov hip hopu bude už tretí rok na Zlatých Pieskoch v Bratislave posledný Júnový víkend. Malý festival, ktorý zahŕňa iba hlavný stage na koncerty a jeden malý stan pre Djov má ale všetko čo je treba; stanové mestečko aj dostatok stánkov s jedlom. Interpreti, ktorí na Hip Hop Žije vystupujú sú najmä slovenskí a českí, ale každý rok príde jeden zahraničný interpret- minulý rok nás svojou návštevou poctil Ace Hood.

TopFest

Dvojdňový festival, plný rockových nadšencov sa ako vždy koná na letisku v Pieštanoch taktiež posledný júnový víkend. Tento festival sa síce zamierava iba na jeden žáner, ale navštevujú ho ľudia rôznych vekových skupín a organizátori vždy pripravia bohatý program. Tohtoroční interpreti sú klasicky Zoči Voči, Hex, Smola a Hrušky a mnoho ďaľších zo slovenskej rockovej scény, ale takisto je potvrdená účasť skupín The Exploited alebo fíni Stratovarious. Máte sa na čo tešiť.
festivaly-3-original

Grape

Festival, ktorý má širokú škálu žánrov, sa koná v strede leta na letisku v Piešťanoch. Interpreti, ktorí na Grape vystupujú sú z rôznych kútov sveta a hrajú rôzne odvetia hudby, ale sú zameraní najmä na mládež. Popový festival tento rok ešte neprezradil žiadnych vystupujúcich, ale lístky sú už v predaji.

festivaly-4-original
Každopádne, na žiadnom z nich si nezabúdajte dávať si pozor na veci, dodržiavať pitný režim a výhýbať sa ostrému slnku.

Zdroj foto a video: youtube.com, webnoviny.sk, img.aktuality.sk, ipravda.sk, www.djvibe.com

Tagy:

hudba, koncert

Komentáre: