Topánkové tajomstvá, ktoré by mala poznať každá žena

08. 09. 2015

Tenisky, balerínky, lodičky, sandálky: topánok nemôže mať žena nikdy dosť. Ale čo robiť, ak sú nové topánky všetko len nie pohodlné? Treba poznať zopár trikov, ako si topánkový život uľahčiť!

woman-trying-on-shoes-original
Bezbolestne na opätkoch

Sú elegantné, predlžujú nohy a nemali by chýbať v šatníku žiadnej ženy: topánky s vysokými opätkami. Hodiny strávené na opätkoch sú však muky a končia s bolesťami nôh aj prstov.  Tu môže pomôcť malý trik: lepiacou láskou z lekárne zlepiť tretí a štvrtý prst na nohách – cez ne totiž prechádza nerv, ktorý sa pri veľkej záťaži ohlasuje úpornou bolesťou. Náplasť toto miesto odľahčí.

Žiarivo biele tenisky

Biele plátenky sú hitom posledných letných sezón. Žiaľ, rýchlo sa zašpinia...Priam zázračným prostriedkom, ako ich znova vyčistiť, je čistiaci prostriedok a zubná pasta. Najskôr  musíte naniesť penu z čistiaceho prostriedku na čistú kefku a tenisku vyčistiť. Potom procedúru zopakujte so zubnou pastou. A tenisky sú ako nové!  
shoe-shopping-6-original

Nikdy viac vŕzgajúce topánky

Topánky ktoré vŕzgajú, prekážajú najmä v práci. Tajnou zbraňou v takomto prípade je detský púder na podošvách. Vyberte z topánok vložku, nasypte do nich trochu detského púdru. Tak sa zmenšia trecie plochy a nežiadúce zvuky sa stratia.  

Zbohom pľuzgiere

Topánky na bosých nohách často spôsobujú pľuzgiere. Predísť tomu môžete guľôčkovým dezodorantom. Jednoducho vnútro topánok prejdite neutrálnym guľôčkovým dezodorantom (bez vône a  alkoholu ) a uvidíte, že pľuzgiere sa nevytvoria.  
lots-of-shoes-original

Čo s úzkymi topánkami?

Ak vás nové topánky tlačia, pretože sú trochu tesné, postupujte takto: obujte si hrubé ponožky, nasaďte neposlušné topánky a choďte v nich po dome. Z času na čas ich pár minút vyfénujte teplým vzduchom. Tým by sa mali topánky prispôsobiť vašej nohe. Tento trik samozrejme nepomôže, ak ste si kúpili o pár čísel menšiu obuv.

Zapáchajúca obuv znova svieža

Nepríjemne zapáchajúce topánky sú hnusné. Pomôcť si môžete voňavými vložkami na niekoľko použití. Alternatívou sú suché čajové sáčky, ktoré z topánok absorbujú nepríjemný zápach a zanechajú príjemnú vôňu.

Zdroj: krone.at
Foto: xplodemag.co.uk , shoesadisen.atspace.co.uk ,parcelhero.com

Komentáre: