Vyliečte sa bez liekov

22. 12. 2016

Počas života sme nachladnutí až 200-krát! Imunitný systém si síce s banálnou infekciou ľahko poradí, ale typické príznaky ako nádcha a kašeľ sú i tak nepríjemné a otravné. Netreba hneď siahať po liekoch – vyliečiť sa môžete aj s pomocou jednoduchých pomocníkov z prírody.

CESNAK

Toto prírodné antibiotikum je schopné zatočiť s mnohými chorobami. V období zvýšeného výskytu infekcií je dobré jedávať ho najčastejšie: či v podobe cesnakovej polievky alebo pridaním do omáčok alebo šalátov.  Len dávajte pozor na žalúdočnú precitlivenosť.
knoblauch-original

CHREN

Posilňuje našu obranyschopnosť a má antibiotické účinky. V našom tele je schopný bojovať proti infekciám a je vynikajúcim liekom pri nachladnutí, chrípke aj angíne. Chren stačí nastrúhať najemno a dve lyžice zmiešať s lyžicou medu. Užívajte trikrát denne po čajovej lyžičke a čoskoro budete fit.
heiser-stimme-erkaeltung-original

ZEMIAKY

Obsahujú látky, ktoré sú účinné proti vírusom. Pri prechladnutí si uvarte jeden zemiak a roztlačte ho. Kašu si priložte na čelo alebo dutiny a počkajte, kým zemiaková kaša nevychladne.
kartoffel-original

SOĽ

Lepšia je síce morská voda, ale tú nemáme....Preto si zoberte malý kalíšok, naplňte ho vodou a pridajte lyžičku soli. Miešajte, kým sa soľ nerozpustí. Potom roztok nalejte do prázdnej nádobky od nosových kvapiek a aplikujte do nosa kvapkátkom.
sol-original
Zdroj: focus.de
Foto: stern.de,  menshealth.de, erkaeltet.info

Komentáre: